Bitirme Projesi Hk.


Örgün'de  Bitirme Projesi-1   yerine    Bilişim Proje Geliştirme Dersi   verilmektedir.


Bu ders kapsamında öğrencilerimiz Bir Proje Nasıl Geliştirilir ? Proje Çalışanları Görevleri Nelerdir  ?  Proje Yönetim Süreçleri Nelerdir ?
Proje Nasıl Planlanır ?  gibi konularda bilgi sahibi olmanın yanı sıra, İkinci Dönem alacakları Bitirme Projesi dersi kapsamında yapacakları proje için hazırlıklarını tamamlayacaklardır. Bilişim Proje Geliştirme dersi için öğrencilerin ilk olarak bir proje konusu ve bir danışman belirleyip Proje Teklif Formlarını vermeleri gerekmektedir. Bu aşamada öğrenciler öğretim görevlilerimize gelip danışmanı olup olamayacağınız konusunda görüşmeler yapacaklardır. Bu görüşme esnasında proje konu ve kapsamları birlikte şekillendirilir. Ardından birlikte çalışmaya karar verilen  konu için Proje Teklif Formu hazırlanacak ve öğretim görevlisi imzaladıktan sonra Proje Koordinatörlüğü'ne teslim edeceklerdir. Proje Teklif Formu teslimleri için son gün 05.10.2018 olarak belirlenmiştir. 

Normalde Bilişim Proje Geliştirme dersi Bitirme Projesi dersinin  ön koşuludur ve aynı dönem alınamazlar. Ancak Mühendislik Tamamlama  öğrencilerimiz  istisnai durumlarından ötürü  bu iki dersi aynı dönem içerisinde alabileceklerdir. 

Bitirme Projesi-2 dersi de artık Bitirme Projesi  olarak geçmektedir.  Bitirme Projesi dersi de   belirledikleri proje konusundaki uygulamalarını kodlayıp teslim edecekleri derstir.  Yani sizlere danışmanlığınız için başvuran bazı öğrenciler     bu dersi alıyor   ve bu dönem uygulamasını yapıp teslim edecek öğrencilerden  olacaktır.  Öğrencilerle konuşurken bu konuyu netleştirmeniz sonradan yanlış anlaşılmaların önüne geçecektir. 

 İkinci Öğretim'de ise   Bitirme Projesi-1    ve     Bitirme Projesi-2 olmak üzere her iki dönemde ayrı projeler geliştirip teslim edilen uygulama devam etmektedir. 

Bu dönem uygulamasını yazıp teslim edecek öğrenciler için  Proje Teklif Formu teslimi için son gün 24.09.2018 'dir.